Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oslavy na tretiu

Oslavy na tretiu Vytlačiť
 

Oslavy obceNaša dedina, Malý Čepčín, si 10. augusta pripomenula svoje 765 výročie. Na území našej dedinky sa prvé osídlenie vyskytlo už počas praveku, ale jej história pokračuje až do našich dní. V tento deň sa nám podarilo v plynutí času zachytiť jednu významnú chvíľu. 

Malý Čepčín oslávil svojich 765 rokov, taktiež sa v tento deň oslavovalo aj v Dobrovoľnom hasičskom zbore v Malom Čepčíne, ktorý oslávil 130 rokov svojej pôsobnosti a  do tretice oslavovala 70-te výročie obnovenia Telovýchovnej jednoty Družba. Náš veľký deň odštartoval sprievodom, na čele ktorého stála starodávna ručná hasičská striekačka ťahaná konským pohonom.Oslavy obce

Po sprievode nasledoval hlavný program, v ktorom bola názorne predstavená „maločepčianska“ história. Miestne speváčky zaspievali zábavné piesne o našej obci, o hasičoch a našich futbalistoch, predstavili sa nám aj nadané mladé dievčatá so svojim scénickým tancom, ktorým nám priblížili príbeh miestneho vodníka Dlhovlasa, ktorý žil, a možno aj žije, v miestnom potoku pri mlyne. Scenéria programu bola doplňovaná videoprojekciou. Neobyčajný program vznikol pod vedením Moniky Kajanovej.

Po programe nasledovali slávnostné príhovory pani starostky Miroslavy Sumkovej a prítomných ctených hostí. Spomínala sa história obce, úspechy DHZ Malý Čepčín a taktiež sa venovali aj oslavám Telovýchovnej jednoty Malý Čepčín. Spomedzi našich občanov boli ocenení aktívni občania a taktiež spoločenské organizácie a občianske združenie ZPOZ pôsobiace v našej obci. Po teplých slovách a prianiach nasledoval voľný program. Všetci zúčastnení si mohli pochutnať na miestnom guláši, taktiež na sladkých koláčoch, ktoré pripravili naše šikovné ženičky. Oslavy obce

Po hlavnom programe nám do uška hrala cimbalová hudba „Olšiakovci“, po ktorej nasledovala tanečná zábava. Do tancu hrala skupina Štvrtá tretina. Celý deň i noc sa niesli v znamení smiechu, stretnutí, nakoľko na oslavy sa prišli pozrieť nielen naši súčasní občania, ale aj naši rodáci, s ktorými sme si zaspomínali na dávne časy minulé našej obce, ktorej história začala písať novú stránku.

Veľká vďaka patrí Kultúrnej komisii obce Malý Čepčín, pod vedením Ing. Tomáša Mizeru, taktiež veľké ďakujeme patrí DHZ Malý Čepčín a taktiež mladým športovcom z Telovýchovnej jednoty Malý Čepčín. A v neposlednom rade aj Vám, milí naši spoluobčania a hostia, ktorí ste prišli s nami osláviť náš veľký Deň.

Miroslava Moncmanová


 
 

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka