Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Matrika

MATRIKA

Matrika je štátna evidencia o osobnom stave fyzických osôb, ktoré sa narodili, uzavreli manželstvo alebo zomreli na území Slovenskej republiky a štátnych občanov Slovenskej republiky, ktorí sa narodili, uzavreli manželstvo alebo zomreli v cudzine.

Matriku tvorí kniha narodení, kniha manželstiev a kniha úmrtí. Kniha narodení a kniha úmrtí sa vedie osobitne pre každú obec; kniha manželstiev sa vedie spoločne pre územný obvod matričného úradu.


Do pôsobnosti Matričného úradu v Malom Čepčíne patrili obce: 

od roku 1910 - 1949 Blážovce, Bodorová, Borcová, Diviaky, Dubové, Dvorec, Ivančiná, Jazernica, Kevice, Láclavá, Malý Čepčín, Moškovec, Veľký Čepčín,

od roku 1950 - 1994 Bodorová, Dvorec, Ivančiná, Malý Čepčín, Veľký Čepčín.Do pôsobnosti Matričného úradu v Malom Čepčíne, od roku 1995 po súčasnosť, patria obce Bodorová,  Ivančiná, Malý Čepčín, Veľký Čepčín. 

V dôsledku informatizácie verejnej správy vznikla elektronická matrika ako základný informačný systém verejnej správy, ktorého úprava je obsiahnutá v novele zákona č. 154/ 1994 Z. z. o matrikách v znení neskorších predpisov.

Matričný úrad v Malom Čepčíne, v zmysle zákona, je pripojený na informačný systém elektronickej matriky a všetky výstupy pochádzajú z informačného systému, ktoré žiadateľ podpisuje priamo na mieste.


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka