Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Krajská prehliadka poézie a prózy tentokrát v Hornom Turci...

Krajská prehliadka poézie a prózy tentokrát v Hornom Turci...Vytlačiť
 

Somolického turiec Krajská prehliadka poézie a prózy tentokrát v Hornom Turci... 5.6.2018
Posvätnou mysľou Teba pozdravujem, ty pekných duší rajská záhrada, pri vodách tvojich pnú sa pevné stromy, kým inde každá haluz uvädá – úryvok z básne „Turcu“ od Izidora Žiaka Somolicého.
5. júna 2018 sa v obci Malý Čepčín stretlo niečo cez osem desiatok členov JDS na Krajskej prehliadke poézie, prózy a vlastnej tvorby seniorov. Stretli sa zástupcovia takmer všetkých okresov Žilinského kraja, aby svojim slovným prejavom potešili nás divákov a porota aby vybrala zástupcov na Celoslovenskú prehliadku.

Somolického turiec V slávnostne pripravenej sále KD svojim spevom pozdravila prítomných p. Slávka Sudorová a prítomných privítala p. Elena Schererová, predsedníčka OO JDS. Za obecnú samosprávu pozdravila starostka Malého Čepčína p. Miroslava Sumková a oficiálne otvoril XI. ročník Krajskej prehliadky, ktorá sa niesla pod názvom „Somolického Turiec“, predseda KO JDS p. Michal Kotian. Z úst 17 recitátorov sme mali možnosť započúvať sa do diel našich velikánov Andreja Sládkoviča, Jána Smreka, Máše Haľamovej, Andreja Sládkoviča, Janka Kráľa, Andreja Plávku a mnohých ďalších, ale aj do vlastnej tvorby členov JDS. Bol to neskutočný zážitok, pre všetkých prítomných.

Somolického turiec Dovolíme si z tohto miesta poďakovať za finančnú výpomoc starostom obci Bodorová, Dubové, Háj, Jazernica, Jasenovo, Malý Čepčín, Slovenské Pravno a Turčianske Teplice, bez ktorej by sme to neboli zvládli na takej úrovni, ako to bolo. Ďakujeme našej porote, ktorú zastupovala pani profesorka Slávka Sudorová, Anička Dubovcová a Paľko Kozák za ich čas, ktorý strávili spolu s nami. Prajeme si, aby naďalej nachádzali naši členovia JDS v sebe silu potešiť mysle a srdiečka aj tých mladších..

Elena Schererová, predseda OO JDS

Viac fotografií nájdete tu.


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka