Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Jeseň je krásna, treba si ju uctiť

Jeseň je krásna, treba si ju uctiťVytlačiť
 

Pamätná knihaVo vzduchu cítiť jeseň, na tvár človeka dopadajú malé kvapôčky rannej rosy. Nad hlavou mu šumí pestrofarebné lístie, ktoré pomaly padajú na vlhkú zem.  

Tak ako sa rok pomaly premieňa, tak aj človek prechádza svojimi „ročnými“ obdobiami. Počas jari sa teší z mladosti, sily a zdravia. Počas leta si pestuje výhonky svojho života a na jeseň aj on pomaly dáva svoje múdrosti ostatným, jeho vlasy sa ako listy na stromoch sfarbia, jeho sily pomaly ubúdajú. Jeseň života je však čarokrásna, je to obdobie, kedy sa ľudia môžu venovať svojim blízkym, môžu im odovzdávať svoje skúsenosti. Svojou láskou zahrievajú ich srdcia,  tak ako to robia posledné lúče zubatého jesenného slnka. Jeseň života si treba uctiť!

Aj obyvatelia Malého Čepčína si takýchto ľudí uctili. Dňa 22.10. 2017 sa ľudia stretli, aby sa spoločne zabavili a „povymieňali“ si svoje životné postrehy. Obec im pripravila prijemné posedenie pri občerstvení a sladkom vínku za zvukov hudby.Posedenie z dôchodcami

Starostka obce Miroslava Sumková predniesla prejav, v ktorom spomenula všetkých jubilantov, ktorí si odniesli aj sladký darček. Organizátori sa tešili z veľkej účasti, každý zúčastnený sa zapísal do pamätnej knihy a dostal darček, ktorý mu bude spomienkou na toto prijemné posedenie. Prítomní sa tešili s ručne robených darčekov, ktoré pre nich pripravili deti z miestnej základnej a materskej školy. Svoje umenie predviedli aj prednesom básní v podaní Anetky a Lenky .

Hovorí sa : „K radostnej starobe patria spomienky na ženy, s ktorými sme sa neoženili.“ Počas tohto popoludnia to platilo dvojnásobne, pretože o zábavu sa starala známa Jadrankaspeváčka Jadranka. Prítomných ohúrila krásnym spevom, ale aj ľudským prístupom. Uviedla aj svoju spevácku hviezdu - Adrianu Habrdovú. V prvej časti svojho vystúpenia Jadranka zaspievala svoje najväčšie hity. Počas prestávky rozdávala podpis- karty a CD. Každému prítomnému venovala chvíľku, aby sa s ním porozprávala. Druhá časť sa už niesla v znamení najznámejších hitov slovenskej muzikálnej scény.

Veľká vďaka patrí starostke obce, kultúrnej komisii, ktorí zorganizovali túto akciu. Veľké ďakujem patrí aj občanom, ktorí sa na akcii zúčastnili, a v neposlednom rade aj Jadranke, ktorá sa postarala o neopakovateľnú atmosféru, na ktorú naša obec len tak ľahko nezabudne.

Mirka Moncmanová

Fotografie z posedenia nájde tu.


 
 

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka