Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Deň matiek

Deň matiek Vytlačiť
 

Program školaŽena je ako kvietok. Pomaličky vyrastá zo svojho semiačka, rastie a rozdáva svetu radosť. Až príde okamih, keď je schopná dať nový život ona sama. Žena sa stane matkou. Svoju lásku venuje predovšetkým deťom, ktoré sa pre ňu stávajú ústrednou časťou vesmíru. Je ochotná im obetovať všetko, aj keď ju to stojí veľa námahy. Snaží sa zo svojich detí vychovať bytosti s čestným srdcom. Oni si neskôr svoj kvietok vážia a snažia sa oň starať, aby si tak uctili všetku vynaloženú snahu, ktorá im bola dopriata. Matky sú ako ruže. Rozdávajú iným potechu a preto si zaslúžia našu pozornosť.

Každoročne v druhú májovú nedeľu si svoje maminy, babky či prababky uctievame. Preukazujeme im svoju nekonečnú lásku a úctu. Tento rok sme sa aj my, občania Malého Čepčína, zišli, aby sme si spoločne uctili Učiteľky našich životov.Prípitok

V nádherne vyzdobenej sále, ktorej čarokrásnu podobu vdýchla pani Lenka Mizerová s členmi kultúrnej komisie, sa stretli spoluobčianky spolu so svojimi najbližšími, aby sa ich srdiečko naplnilo láskou a radosťou. O kultúrny program sa postarali talentované detičky z Materskej i Základnej školy v našej obci. Prítomné panie si mohli vychutnať aj tanečný program, ktorý predviedli "maločepčianske tanečnice z Lúčnice" pod vedením pani Moniky Kajanovej. Svoju pružnosť predviedla aj Zojka Simonidesová, ktorá prítomných očarila gymnastickým programom. Hodinový program za spevu, básni a tanca rozveselil srdce všetkých prítomných, ktorí sa tu zišli.

Program škôlkaMikuláš Galanda je autorom známeho obrazu Matka. Žena na obraze však nemá vlastnú tvár, pretože matka nadobúda v každom z nás svoju vlastnú jedinečnú podobu. Pretože v našich srdciach je práve tá naša MATKA.

Mirka Moncmanová


 
 

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka