Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Chodník v našej obci

Chodník v našej obciVytlačiť
 

Prioritou obce Malý Čepčín bolo riešenie dopravnej situácie v obci, konkrétne na ceste III. triedy č. 2176 vedúcej cez obec v obidvoch smeroch do a z Martina. Vlastníkom predmetnej cestyNový chodník je Žilinský samosprávny kraj a jej správu zabezpečuje Správa ciest ŽSK - závod Martin.

Vzhľadom k tomu, že štátna cesta I/65 je dlhodobo v havarijnom stave a od začiatku mesiaca august 2017  prebieha jej rekonštrukcia, osobné a nákladné autá, ale aj diaľkové autobusy využívajú cestu III/2176 ako obchádzkovú trasu. Z uvedeného dôvodu v obci evidujeme veľkú hustotu premávky. V záujem obce bolo vytvorenie a prijatie  opatrení, aby sa zabezpečila bezpečnosť chodcov. Preto obec pristúpila k vypracovaniu dopravného projektu vrátane projektu chodníka a projektu priechodu pre chodcov.Nový chodník

Výstavbu chodníka zo zámkovej dlažby realizovala firma Alfréda Agricolu z Martina v mesiaci  august 2017. Vybudovaním chodníka pre chodcov v úseku 38 m  vedúceho súbežne s cestou III/2176 z jednej strany a vybudovanie chodníka v dĺžke cca 6 m z druhej strany cesty a osadením asymetrického svetla nad priechod pre chodcov sa dosiahlo zníženie bezpečnostného rizika pre obyvateľov obce a zároveň sa zabezpečilo spevnenie krajnice predmetnej cesty. Novostavba chodníka vyústeného do priechodu pre chodcov si vyžiadala aj doplnenie dopravného značenia, vrátane merača rýchlosti.

ŽSKRealizáciu celého projektu vo výške  cca 8 800,00 EUR obec financovala z vlastných zdrojov a na jej spolufinancovaní sa podieľal  Žilinský samosprávny kraj vo výške  599,00 EUR.  


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka