Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Cesta občanov Malého Čepčína za kultúrou a za športom

Cesta občanov Malého Čepčína za kultúrou a za športomVytlačiť
 

Cesta občanov Malého Čepčína za kultúrou a za športom

Karel GottDňa 14. 04. 2018 sa v Tipsport Aréne v Žiline uskutočnil koncert fenomenálneho Karla Gotta, 41-násobného držiteľa Zlatého Slávika. Obec Malý Čepčín pripravila pre 49 občanov Malého Čepčína veľké prekvapenie v podobe sponzorských lístkov, a tak si v skoro vypredanej hale mohli spolu s týmto spevákom zaspievať jeho najväčšie hity. Koncertu sa ako hostia zúčastnili aj ďalšie hviezdy speváckeho neba ako Ilona Csáková, Dasha, Jitka Zelinková, Monika Absolónová, či Petr Kolář. Zážitok z jedinečného koncertu mali všetci zúčastnení občania, ktorí si atmosféru koncertu nevedeli vynachváliť.

Bachledová dolinaTri týždne po výlete za kultúrou sa uskutočnil ďalší výlet za turistikou. Voľný deň, 8. máj, sa 65 občanov obce Malý Čepčín rozhodlo stráviť poznávaním krás Tatier a vybralo sa na dlhšie plánovaný výlet do Bachledovej doliny, ktorá leží v pohorí Spišská Magura, 17 km od mesta Spišská Belá. Na pláne bol „Chodník korunami stromov“, ktorý sa nesie vo výške 24 metrov nad zemou v korunách stromov. Po výstupe strmým kopcom, ktorý viedol ku vstupnej bráne, sa zakuklení v pršiplášťoch vybrali absolvovať chodník.

Chodník korunami stromovPočas prechádzky, za neustáleho dažďa, účastníci výletu prešli celú trasu 1234 m až ku 32m vysokej vyhliadkovej veži s panoramatickou podestou a adrenalínovou sieťou, na ktorej sa tí odvážnejší mohli prejsť a pozrieť do prázdna pod sebou. Z veže mal byť nádherný výhľad na Belianske Tatry, Pieninský národný park a malebné Zamagurie, nanešťastie výhľad zastierala hmla. Napriek tomu, že väčšina výletníkov bola premočená a zablatená, atmosféra bola výborná.

Neostáva nám nič iné ako si zaželať, aby takýchto akcií na Malom Čepčíne bolo v budúcnosti, čo najviac. Tešíme sa na ďalšie zážitky a ďakujeme.

Viera Hromadová

Fotky z akcie si môžete pozrieť tu


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka