Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Aktuálne oznamy

Výkup papieraVytlačiť
 

 Výkup paieraDňa 24.09.2019 (utorok) od 15,30 do 16,00 hod. sa  pred bodovou obecného úradu uskutoční výkup papiera.


 
 

Za krásami SlovenskaVytlačiť
 

Naša malebná dedinka, Malý Čepčín, zorganizovala pre svojich občanov výlet s nezabudnuteľnými zážitkami. 14. septembra 2019 odchádzal autobus s nedočkavými ľuďmi, s otázkami, čo to bude, aké to bude, je to pekné, príjemné alebo...

Dočkali sme sa.

Ochtinská aragonitová jaskyňaOchtinská aragonitová jaskyňa nachádzajúca sa v Revúckej vrchovine na strednom Slovensku je doslova svetovou raritou a unikátnym prírodným javom podzemného krasu. Bola objavená v roku 1954. Vďaka svojmu významu a unikátnej výzdobe bola zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Prechádzali sme jaskyňou v dĺžke 230 metrov, bohatá a pestrá aragonitová výplň vo forme ihličkových, špirálových a obličkových útvarov podobných trsom koralov vytvára neobyčajne rôznorodú zmes nádherných obrazov. Známy je najmä útvar Srdce Hrádku. Bolo to úžasné, nevedeli sme, kde skôr sa máme pozerať. Ojedinelosť a jedinečnosť snehovo bielych kríčkov nás všetkých zaujala.

Ale to nebolo všetko, po takejto fantastickej prehliadke, sme pár kilometrov od jaskyne kaštieľ Betliarnavštívili honosný kaštieľ s pôvodným zariadením a zbierkami. Kaštieľ v Betliari je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval v pôvodnom stave. Nebol rozkradnutý, ani prestavaný a vždy slúžil účelom múzea. Všetko, čo sme tu videli, patrilo členom rodu Andrássyovcov, ktorých považujeme za najvýznamnejších aristokratov v Európe v 19. storočí. Betliar bol skutočne luxusným sídlom, ktoré bolo postavené pre účely reprezentácie svojich majiteľov. Využíval sa ako poľovnícke sídlo. Poľovačky na medvede, vysokú zver, vlky či diviaky sa usporiadavali v betliarskych revíroch a v okolitých lesoch, ktoré obklopujú rozsiahly anglický park. Jednoducho krása.

Odchádzali sme plní zážitkov i dojmov. A už teraz vieme, že v našich výletoch budeme pokračovať – veď naše Slovensko je nádherné.

PhDr. Tatiana Nátherová


 
 

Otváracie hodiny Obecnej knižnice - ZMENAVytlačiť
 

kniha.jpgOznamujeme občanom, že Obecná knižnica v Malom Čepčíne bude v období  01. 09. 2019 - 31. 12. 2019 otvorená každý
p o n d e l o k
od 17:00 – 19:00 hodiny


 
 

Zberný dvor- zmena otváracích hodín v letnom období Vytlačiť
 

Zberný dvor Oznamujeme občanom, že Dvor na zber odpadu bude od 10. apríla 2019 otvorený v dňoch :

streda od 16.00 h   do 17.00 h
sobota od 10.00 h  do 11.00 h


 
 

Vývoz smetných nádob - ZMENAVytlačiť
 

recyklácia Oznamujeme občanom, že vývoz malých smetných nádob bude od 01. mája 2019 realizovaný neziskovou organizáciou VEPOS
každý párny týždeň  -  v stredu.


 
 

Usmernenie pri postupe registrácie chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu Vytlačiť
 

ošípaná.jpgŠtátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ďalej ako „ŠVPS SR“) podľa § 6 ods. 2 písm. p) zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“), usmerňuje postup registrácie chovov s maximálne jedným kusom ošípanej určenej na domácu spotrebu.

Celé znenie usmernenia nájdete v priloženom súbore.


 
 

Oznam - stolný tenisVytlačiť
 

Stolný tenisOznamujeme priaznivcom stolného tenisu, že možnosť hrania stolného tenisu je v kultúrnom dome dva dni v týždni:
                  štvrtok v čase od 17,00 h do 21,00 h
                  nedeľu v čase od 17,00 h do 21,00 h

Zodpovedný : p. Jaroslav Mních


 
 

Výzva k separovaniu odpadu Vytlačiť
 

smetná nádobaVážení spoluobčania,
podľa VZN (všeobecné záväzné nariadenie) o odpadoch Vás upozorňujeme, že jedna štandardná smetná nádoba (110 l) je pre 4 osoby v domácnosti na obdobie medzi vývozom komunálneho odpadu (t.j. 2 týždne). Na základe toho Vám oznamujeme, že počnúc dátumom 14. 02. 2018  Technické služby nebudú  odvážať vrecia pri smetných nádobách !!!

Vzhľadom k uvedenému Vás vyzývame, aby ste zodpovedne pristúpili k separovaniu odpadu, lebo iba tak si ochránime životné prostredie.


 
 

Upozornenie Vytlačiť
 

Výkričník Obec  Malý  Čepčín  upozorňuje  občanov  na  P R Í S N Y  Z Á K A Z  vývozu akéhokoľvek odpadu (výkopová zemina, drobný stavebný odpad, ostatný komunálny odpad, biologický odpad)  do  priestorov  bývalej bane (za budovou TJ). 

Porušenie zákazu bude riešené podľa ust. § 80 ods. 1 zákona č. 223/2001 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v priestupkovom  konaní s možnosťou uloženia pokuty do výšky 165,96 eur.

V prípade nevyhnutnosti vývozu odpadu sa informujte na Obecnom úrade v Malom Čepčíne.


 
 

Mliečny automat Vytlačiť
 

KravaSpoločnosť VKM, s.r.o. Necpaly oznamuje, že v Obci Malý Čepčín predáva surové kravské mlieko a originálne balené mliečne výrobky prostredníctvom pojazdného mliečneho automatu.

  Predaj sa uskutočňuje v pravidelných časových intervaloch vždy  v  SOBOTU  (okrem sviatkov),

                              v čase od 15.48 – 16.05 hod.  

                                  pred Obecným úradom v Malom Čepčíne.

MliekoV mliečnom exprese si môžete zo sortimentu mliečnych výrobkov zakúpiť slovenskú bryndzu, domáce maslo, tvaroh, jogurty, oštiepky, parenice, kravský syr, ovčie jogurty, jopgurtové nápoje, zákvasy, smotany, korbáčiky, syrové nite, žinčicu, tvrdé syry...  a  podobne.


 
 

Smetné nádobyVytlačiť
 

Smetná nádobaObec Malý Čepčín ponúka na predaj, len pre obyvateľov Obce Malý Čepčín, smetné nádoby na komunálny odpad 110 l z pozinkovaného plechu s hrúbkou steny 1 mm.

Cena 1 ks: 30,72 Eur.


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka