Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Aktuálne oznamy

Cesta občanov Malého Čepčína za kultúrou a za športomVytlačiť
 

Cesta občanov Malého Čepčína za kultúrou a za športom

Karel GottDňa 14. 04. 2018 sa v Tipsport Aréne v Žiline uskutočnil koncert fenomenálneho Karla Gotta, 41-násobného držiteľa Zlatého Slávika. Obec Malý Čepčín pripravila pre 49 občanov Malého Čepčína veľké prekvapenie v podobe sponzorských lístkov, a tak si v skoro vypredanej hale mohli spolu s týmto spevákom zaspievať jeho najväčšie hity. Koncertu sa ako hostia zúčastnili aj ďalšie hviezdy speváckeho neba ako Ilona Csáková, Dasha, Jitka Zelinková, Monika Absolónová, či Petr Kolář. Zážitok z jedinečného koncertu mali všetci zúčastnení občania, ktorí si atmosféru koncertu nevedeli vynachváliť.

Bachledová dolinaTri týždne po výlete za kultúrou sa uskutočnil ďalší výlet za turistikou. Voľný deň, 8. máj, sa 65 občanov obce Malý Čepčín rozhodlo stráviť poznávaním krás Tatier a vybralo sa na dlhšie plánovaný výlet do Bachledovej doliny, ktorá leží v pohorí Spišská Magura, 17 km od mesta Spišská Belá. Na pláne bol „Chodník korunami stromov“, ktorý sa nesie vo výške 24 metrov nad zemou v korunách stromov. Po výstupe strmým kopcom, ktorý viedol ku vstupnej bráne, sa zakuklení v pršiplášťoch vybrali absolvovať chodník.

Chodník korunami stromovPočas prechádzky, za neustáleho dažďa, účastníci výletu prešli celú trasu 1234 m až ku 32m vysokej vyhliadkovej veži s panoramatickou podestou a adrenalínovou sieťou, na ktorej sa tí odvážnejší mohli prejsť a pozrieť do prázdna pod sebou. Z veže mal byť nádherný výhľad na Belianske Tatry, Pieninský národný park a malebné Zamagurie, nanešťastie výhľad zastierala hmla. Napriek tomu, že väčšina výletníkov bola premočená a zablatená, atmosféra bola výborná.

Neostáva nám nič iné ako si zaželať, aby takýchto akcií na Malom Čepčíne bolo v budúcnosti, čo najviac. Tešíme sa na ďalšie zážitky a ďakujeme.

Viera Hromadová

Fotky z akcie si môžete pozrieť tu


 
 

Vývoz smetných nádob - ZMENAVytlačiť
 

recyklácia Oznamujeme občanom, že vývoz malých smetných nádob bude od 01.mája 2018 realizovaný
v každý nepárny týždeň  -  v utorok.


 
 

Odvolanie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaruVytlačiť
 

caution-1491550-1200x800.pngOkresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Martine  o d v o l á v a  čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru  v územnom obvode okresov Turčianske Teplice a  Martin  od 27. apríla 2018, od  18,00 hod

Bližšie informácie v priloženom súbore.

 


 
 

Zberný dvor- zmena otváracích hodín v letnom období Vytlačiť
 

Zberný dvor Oznamujeme občanom, že Dvor na zber odpadu bude od 04.apríla 2018 otvorený v dňoch :

streda od 16.00 h do 17.00 h
sobota  od 10.00 h  do 11.00 h


 
 

Inzerát - voľná pracovná pozícia Vytlačiť
 

Ponuka prácePoľnohospodárske družstvo Dražkovce so sídlom v Dražkovciach okres Martin , 038 02 Dražkovce

príjme do trvalého pracovného pomeru s nástupom ihneď pracovníkov na pozíciu:

- dojič/ka dojníc
                              - ošetrovateľ hovädzieho dobytka

(najvhodnejšie pre manželský pár)
Ponúkaná hrubá mzda: dojič/ka 700,- € - 900,- €
                                         ošetrovateľ HD 750,- € - 1000,- €
Pracovné podmienky: Delená smena: ráno + poobede (2 dní sa pracuje, 1 deň voľno/)
Požadované zručnosti: samostatný, zodpovedný, spoľahlivý
Ubytovanie: izba v objekte hospodárskeho dvora alebo po uplynutí 3 mesačnej                                  skúšobnej doby možnosť poskytnúť 3-izbový byt

Kontaktná osoba: Ing. Anna Staňová č.tel. 0903 611 984


 
 

Výzva k separovaniu odpadu Vytlačiť
 

smetná nádobaVážení spoluobčania,
podľa VZN (všeobecné záväzné nariadenie) o odpadoch Vás upozorňujeme, že jedna štandardná smetná nádoba (110 l) je pre 4 osoby v domácnosti na obdobie medzi vývozom komunálneho odpadu (t.j. 2 týždne). Na základe toho Vám oznamujeme, že počnúc dátumom 14. 02. 2018  Technické služby nebudú  odvážať vrecia pri smetných nádobách !!!

Vzhľadom k uvedenému Vás vyzývame, aby ste zodpovedne pristúpili k separovaniu odpadu, lebo iba tak si ochránime životné prostredie.


 
 

Oznam - stolný tenisVytlačiť
 

Stolný tenisOznamujeme priaznivcom stolného tenisu, že možnosť hrania stolného tenisu je v kultúrnom dome dva dni v týždni:
                  štvrtok v čase od 17,00 h do 21,00 h
                  nedeľu v čase od 17,00 h do 21,00 h

Zodpovedný : p. Jaroslav Mních


 
 

Upozornenie Vytlačiť
 

Výkričník Obec  Malý  Čepčín  upozorňuje  občanov  na  P R Í S N Y  Z Á K A Z  vývozu akéhokoľvek odpadu (výkopová zemina, drobný stavebný odpad, ostatný komunálny odpad, biologický odpad)  do  priestorov  bývalej bane (za budovou TJ). 

Porušenie zákazu bude riešené podľa ust. § 80 ods. 1 zákona č. 223/2001 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v priestupkovom  konaní s možnosťou uloženia pokuty do výšky 165,96 eur.

V prípade nevyhnutnosti vývozu odpadu sa informujte na Obecnom úrade v Malom Čepčíne.


 
 

Mliečny automat Vytlačiť
 

KravaSpoločnosť VKM, s.r.o. Necpaly oznamuje, že v Obci Malý Čepčín predáva surové kravské mlieko a originálne balené mliečne výrobky prostredníctvom pojazdného mliečneho automatu.

  Predaj sa uskutočňuje v pravidelných časových intervaloch vždy  v  SOBOTU  (okrem sviatkov),

                              v čase od 15.48 – 16.05 hod.  

                                  pred Obecným úradom v Malom Čepčíne.

MliekoV mliečnom exprese si môžete zo sortimentu mliečnych výrobkov zakúpiť slovenskú bryndzu, domáce maslo, tvaroh, jogurty, oštiepky, parenice, kravský syr, ovčie jogurty, jopgurtové nápoje, zákvasy, smotany, korbáčiky, syrové nite, žinčicu, tvrdé syry...  a  podobne.


 
 

Smetné nádobyVytlačiť
 

Smetná nádobaObec Malý Čepčín ponúka na predaj, len pre obyvateľov Obce Malý Čepčín, smetné nádoby na komunálny odpad 110 l z pozinkovaného plechu s hrúbkou steny 0,8 mm.

Cena 1 ks: 27,24 Eur.


 
 

dnes je: 22.5.2018

meniny má: Júlia, Juliana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka